MUST REEDE - kogu kaup -20% - kasuta kupongi MUSTWAWE

Kuidas valida nahast arvutikotti? 8 soovitust, kuidas teha õige valik

Tänapäeval on laptopid sama võimsad kui lauaarvutid ja neid on lihtne endaga kaasas kanda ning aja sisustamiseks või töö tegemiseks kasutada ükskõik kus me ka parasjagu ei viibiks. Arvuti kaasas kandmise juures on oluline teada, millele pöörata tähelepanu arvutikoti soetamisel, et kaitsta arvutit ja tagada selle töökorrasolu. Üks kõige populaarsemaid aksessuaare digitaal nomaadi elustiili juures on kõrgest kvaliteetsest nahast arvutikott.

Milliseid arvutisülekoti materjale eelistada?

Laptopi kasutamine on ajapikku muutunud oluliseks ja vältimatuks osaks elustiilist paljudele äriinimestele ja õpilastele. Arvuti kaasas kandmine ainult käes ehk ilma ümbriseta, võib viia halva ilma korral niiskusest või vihmast tingitud kahjustusteni, langeda varguse ohvriks või saada kukkudes põrutada.

Laptopi kotid pakkuvad head kaitset arvutitele, neil ei ole tihti muud funktsiooni kui kompaktselt ja turvaliselt laptopi kanda, aga siiski on erinevaid disainer laptopi kotte, mis panevad rõhku ka välimusele, mahtuvusele, funktsionaalsusele. Sellised kotid võivad olla tehtud nailonist, polüestrist, mõnest muust tehismaterjalist, aga ka nahast. Koti valimisel peab arvestama, et tehismaterjalid ei pea nii kaua vastu kui täisnahast laptopi kotid. Seepärast soovitatakse valida moodne ja ajas kestev täisnahast laptopi kott, mis lisaks põhifunktsioonile arvutit kaitsta, on ka väga vastupidav, stiilne ja vajadusel täiendavat funktisooni, tööpaberite kandmise näol, täitev.

Kuidas laptopi turvaliselt kaasas kanda ja kaitsta?

Selles artiklis vaatame üle kaheksa olulisemat punkti, millele mõelda laptopi turvalisel kaasas kandmisel ja kaitsmisel. Milliseid tegureid silmas pidada kui valime endale uut laptopi kotti? Milline eelis on nahast arvutikotti investeerimisel ning kuidas leida kõige sobilikum kott sinu stiilist ja elustiilist lähtuvate eelistuse kohaselt?

Laptopi materjal

Valides nahast arvutikoti, võib kindel olla, et valmistatud kott näeb ka aja möödudes hea välja, kestab kaua ja mõjub stiilipuhtana. Lisaks on kvaliteetsed nahast tooted ka suurel määral veekindlad, mis annab kindlustunde, et ka vihmaga autosse joostes või bussile rutates, ei saa arvuti kahjustusi.

Arvutikoti suurus

Laptopi koti suurus on oluline parameeter, mida läptopi koti ostmisel arvesse võtta. Tasub teada ja arvestada ruumiga, mis kulub laptopile endale aga ka täiendava varustuse, laptopi laadija, akud ja hiir, mahutamisele ja lisaks muudele esemetele, mida veel soovitakse selle kotiga kanda. Laptopi kotid on mitmetes mõõtudes, aga levinuimad on suurusega 13 - 17 tolli. Suurust valides tuleb jälgida, et kott liiga suur ei jääks, et laptop selles liigselt ei liiguks või hoopiski liiga väike - sel juhul ei mahuks seade kotti ära.

Kuidas valida nahast arvutikotti? 8 soovitust, kuidas teha õige valik 1
Laptopi kotti mõõtmete tabel

Laptopi koti tüübid

Laptopi kotte on erinevat tüüpi - on käes kantavaid, selliseid, mida saab kanda seljakotina ja neid, mida saab kanda üleõla või risti üle torso. Nahast arvutikoti valimisel tuleb võtta arvesse, kas me kasutame seda reisimisel või lihtsalt läbi linna tööle või kooli liikumisel. Eelistada tasub vastavat tüüpi laptopi kotti, mis mahutab kõik vajaliku lisaelektroonika, dokumendid ja mis on hõlbus bussis, autos kaasavõtmiseks või mugav lennujaama turvakontrollist läbi kandmisel.

Nahast arvutikoti eelarve

Kindlasti tuleb võtta arvesse eelarvet - nahast laptopi kott on küll hea investeering, aga selle hinnaklass võib olla varieeruv, kallid brändid võivad maksta kuni isegi paari tuhande euro ulatuses. Samas pakuvad paljud head brändid ka odavamaid kvaliteetseid nahast laptopi kotte.

Laptopi polsterdus

Turvalise arvuti kaasas kandmise juures on väga oluline faktor koti polsterdus, et laptop ja muud kaasaskantavad esemed ei saaks kahjustusi ega muljuda. Hea, piisavalt paks ja kvaliteetne polsterdus, tagab esemete heakorra säilimise. Sammuti on oluline nahast arvutikottide puhus õlatoe polsterdus, et õlatugi ei põhjustaks kandmisel ebamugavust.

Sülearvutikoti lahtrid

Lahtrid nahast arvutikotil - olenevalt kasutaja eelistusest ja vajadustest, kui suurel määral tuleb asju kaasas kanda nagu näiteks dokumendid, vihikud ja muu pudi-padi, tuleks veenduda, et need hõlpsasti, organiseeritult ja arvutit ennast kahjustamata ära mahuvad.

nahast arvutikotti lahtrite arv
Nahast läptopi kott paljude lahtritega

Sülearvutikoti hooldus

Hooldus, nahast arvutikott säilib hästi tänu oma vastupidavale materjalile ega vaja sealjuures palju pingutust korrashoidmiseks. Sellegipoolest hästi hoitud ja vajadusel õigeid nahahoolduse võtteid kasutades, püsib Sinu arvutikott väga pikka aega kaunina. Mõned näpunäited, koti märgudes lase sellel kuivada hästi ventileeruvas ruumis, otsese päikesevalguse eest kaitstult ja kuumast küttekehast kaugemal. Vajadusel kasuta koti puhastamisel spetsiaalseid nahapuhastamise vahendeid ja naha kaitsmiseks võib seda aegajalt katta värvitu nahakaitsevahendiga.

Laptop koti bränd ja garantii

Nahast laptopi koti ostmisel pea alati oluliseks koti kvaliteeti. Kõrge hind võib olla põhjendatud, kui toote päritolumaa ja brändimärk seda toetavad. Just nagu teiste nahast toodete puhul kehtib ka nahast arvutikottide ostmisel alati garantii ja vajadusel saab müüa poole pöörduda tekkinud küsimuste või probleemide korral.

Pööra tähelepanu keskkonnateadlikkusele

Ülaltoodud kriteeriumid on kindlasti olulised nahast arvutikoti soetamisel, aga ostmise juures on veel üks väga oluline aspekt – ole keskkonnateadlik - mis tähendab, et pigem tarbi vähem, aga seda, mis kestab, sest meie keskkonna jalajälge saame vähendada ainult meie ise teadliku tarbimisega.

Nüüd me teame, millistele olulistele näitajatele peaks meie arvutikoti valik tuginema. Õige valik sõltub meie vajadustest, sobides meie elustiiliga ja tööiseloomuga.

Loe rohkem aksessuaaride kohta siit: Aksessuaar - parim sõnumiedastaja Sinu olemuse ja stiili kohta

Seotud postitused

Copyright © 2024 WAWE
lockusercartmagnifiercrossmenuchevron-down